Skoki narciarskie zawsze budziły wielkiej emocje. Im wyższe wysokości, na których znajdują się skoczkowie tym większe zdumienie wszystkich tych, którzy obserwują wszystko z dołu. Skoki narciarskie nie są łatwym sportem przez, co jeszcze bardziej wzrasta ich ranga. Choć skoczkowie latem biorą udział w Grand Prix, to na podstawie wyników tego cyklu ciężko orzec, kto jest faworytem zimowego sezonu. Wielu skoczków wcale nie bierze udziału w tym cyklu lub pojawia się na części ze wszystkich konkursów.

Kamil Stoch: Cieszę się z dobrej formy latem

Puchar Świata w skokach narciarskich, czym jest?
Puchar Świata w skokach narciarskich to nic innego, jak najbardziej prestiżowa coroczna rywalizacja w skokach narciarskich. Zawodnicy w każdym konkursie zdobywają punkty, za zajęcie pozycji od 1 do 30, które po każdym konkursie są sumowane a na koniec sezonu na podstawie ich ilości stwierdza się kto jest najlepszym zawodnikiem sezonu.

Kto jest faworytem mężczyzn skoków narciarskich 2018/2019?
W ubiegłym sezonie czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli Kamil Stoch, reprezentant Polski, Richard Freiteg, reprezentant Niemiec oraz Szwajcar Daniel Andre Tande i to oni są obecnie największymi faworytami do zdobycia kryształowej kuli w sezonie 2018/2019. O świetnej formie reprezentanta Polski w zbliżającym się sezonie zimowym świadczą również znakomite stary w cyklu Grand Prix, gdzie wygrał wszystkie trzy konkursy w których brał udział. Warto także w roli faworytów rozpatrywać Andreasa Wellingera z Niemiec, Johanna André Forfanga i Roberta Johanssona, oboje z Norwegii, czyli medalistów tegorocznych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. W sezonie 2018/2019 warto również przyjrzeć się nieco innemu reprezentantowi Polski, czyli Piotrkowi Żyle, który mimo problemów rodzinnych prezentuje świetną formę w letnim Grand Prix.

Kto jest faworytem kobiet skoków narciarskich 2018/2019
Puchar Świata kobiet cieszy się o wiele mniejszym zainteresowaniem w stosunku do męskiej rywalizacji, może dlatego, że jest rozgrywany od niedawna, bo od sezonu 2011/2012 lub dlatego, iż mało mówi się o kobietach, które uprawiają skoki narciarskie. Największymi faworytkami do zdobycia kryształowej kuli w sezonie są z pewnością Maren Lundby z Norwegii, Katharina Althaus z Niemiec oraz Sara Takanashi z Japonii. Zawodniczki te zajęły najwyższe miejsca w klasyfikacji Pucharu Świata kobiet oraz zdobywały medale na tegorocznych igrzyskach olimpijskich.

Przed rozpoczęciem sezonu w skokach narciarskich tak naprawdę ciężko wytypować największych faworytów, bo nie wiemy w jakiej dyspozycji są zawodnicy światowej czołówki. Obecnie najbardziej prawdopodobny jest triumf zawodników sklasyfikowanych na czołowych miejscach Pucharu Świata w ubiegłym sezonie.

One Reply to “Faworyci skoków narciarskich sezon 2018/2019”

Dodaj komentarz