Zimą wiele sportów, które możemy uprawiać regularnie, nie jest uprawianych ze względu na niekorzystne warunki pogodowe. Ale jest jeden sportu, który jest typowy dla tej pory roku: jazda na łyżwach. Tym razem skupimy się na tej czynności.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że jazda na łyżwach odbywa się w odpowiednim środowisku. Aby móc uprawiać ten sport, trzeba mieć dostęp do lodowiska i mieć odpowiedni sprzęt. Jeśli szukasz lodowiska, polecamy plenerowe lodowisko w Parku Kachla w Bytomiu.

Jeśli jeździłeś wcześniej na rolkach, to nie będzie dla Ciebie problemem jazda na łyżwach na lodzie, ponieważ kontrola ciała i wykonywanie czynności jest bardzo podobne. Trzeba jednak wiedzieć, jak kontrolować ciało. Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy stosowanie ochraniaczy na łokcie, ochraniaczy na nadgarstki, założenie kasku itp. Pomoże to wyeliminować ewentualne urazy w przypadku upadków, które są bardzo częste podczas uprawiania tego sportu.

Jednak przede wszystkim ważne jest, abyś doskonale kontrolował równowagę ciała. Aby osiągnąć tę równowagę, należy lekko ugiąć kolana. Utrzymywanie sztywnego ciała jest nieprawidłowe Ważne jest, aby być spokojnym i zrelaksowanym podczas tej aktywności, aby mieć większy zakres ruchu i móc poruszać się bez upadku. W tym celu najlepiej pochylić ciało lekko do przodu, jednocześnie z kolanami i biodrami, wystawionymi lekko do tyłu.

Ramiona pomogą Ci kontrolować równowagę i dostosować postawę do ruchów, które będziesz wykonywać. Ramiona w tym przypadku są prowadnicami, które pozwolą Ci osiągnąć idealną kontrolę równowagi podczas jazdy na łyżwach.