Wśród narciarzy amatorów, bądź pasjonatów jest wielu, którzy tym wyjątkowym sportem mogą cieszyć się jedynie zimą. Jak wiadomo zimowa aura w Polsce w ostatnich latach bardzo się zmieniła i nie rozpieszcza narciarzy. Na całe szczęście istnieje możliwość skorzystania ze sztucznie zaśnieżonych stoków. Co jednak z osobami, które nie mają możliwości wyrwać się na śnieżne szaleństwo w góry? 

Gry dla narciarzy

Z pomocą przychodzą gry dla narciarzy, może nie jest to coś, co identycznie odwzorowuje warunki na stoku, ale zawsze jest to namiastka ulubionego sportu. Co więc oferuje rynek gier?

1. Skoki narciarskie/Ski jumping

Z pewnością większość osób zna i lubi klasyczne skoki narciarskie. W internecie znajduje się bardzo dużo gier o tej właśnie tematyce, które są nieskomplikowane i można zagrać w nie w dowolnej chwili – Ski Jump Mania, Ski Jumper, Ski Jumping Pro. Na szczególną uwagę zasługuje Ultimate Ski Jumping 2020, której premiera odbyła się w 2020 roku. Dostępna jest na platformy Nintendo Switch, PlayStation 4, Microsoft Windows oraz Xbox One. Gra wyróżnia spośród tych dostępnych online na PC, tym, że gracz może dowolnie spersonalizować swojego skoczka – zaczynając na imieniu, poprzez wygląd, kończąc na sprzęcie. Gra wyposażona jest również w wiele lokalizacji do wyboru oraz kilka trybów gry. Dodatkowo gracz sam może zdecydować czy chce grać w trybie multiplayer, czy single player.

2. Snowboard

Kolejnym popularnym sportem wśród gier narciarskich jest Snowboard. Z tej kategorii znajdzie się również bardzo wiele gier online, jak i aplikacji na telefon – Downhill Snowboard, Supreme Snowboarding, iStund. Gracz korzystający z konsol również ma szeroki wybór – Shaun White Snowboarding ( dostępna na PlayStation 2, Xbox 360, Microsoft Windows, iOS, macOS, System Software 5, Wii, PlayStation Portable, Nintendo DS oraz PlayStation 3), SSX 3 (gra jest szeroko rozbudowana zarówno pod względem tricków, jak i turniejów).

3. Narciarstwo alpejskie

Jest to już nieco mniej przyciągająca uwagę dyscyplina sportowa, jednak nadal bardzo ciekawa. Grając w gry o tematyce narciarstwa alpejskiego można naprawdę poczuć się jak na stoku, ponieważ nierzadko będzie trzeba być o wiele bardziej skupionym niż np. przy grach o tematyce skoków narciarskich. Świetną grą będzie Ski Racing 2005 – Featuring Hermann Maier, gdzie gracz posiada perspektywę wybranego zawodnika, przez co nie sposób się nie skupić. Gra pomimo, że nie jest jedną z najnowszych, dostępna jest na platformy Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox.

4. Narciarstwo biegowe/biathlon

Jest to sport, który zna praktycznie każdy i do tego jest on ceniony, ponieważ nie należy do najłatwiejszych. Każdy kojarzy zmagania Justyny Kowalczyk, Marit Bjørgen. Dla lepszego zrozumienia tego sportu powstało wiele gier wzorowanych na prawdziwych rozgrywkach biathlonowych. Gra RTL Biathlon 2007 jest jedną z nich – jest to symulator, który łączy precyzyjne strzelectwo wraz z wyczerpującymi, długodystansowymi biegami narciarskimi. Dla osób chcących poczuć się jak na zawodach powstała gra Biathlon Battle VR, która jak sama nazwa wskazuje jest przystosowana do używania jej na okularach VR – Virtual Reality

Podsumowanie

Wyciągając wnioski z tego, jakie gry narciarskie oferują producenci gier można stwierdzić w niektórych przypadkach, że już nie trzeba wyjeżdżać na narty, ponieważ gra z okularami VR załatwią sprawę. Niestety sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ nawet najlepiej odwzorowana gra nie zapewni takich samych wrażeń, emocji oraz przypływu adrenaliny. Tej drugiej mogą nam za to zapewnić automaty hazardowe z narciarskim motywem. Warto zatem sprawdzić listę kasyn dostępną pod tym linkiem i wybrać coś dla siebie.